Koşu Bandı tavsiyesi – İnceleme Yazısı

Koşu bandı almayı düşünenler için yararlı olacağına inandığım bir inceleme hazırladım.

Araştırmalarıma göre koşu bandlarının ayırt edici özellikleri şunlar;

Beygir gücü. İdeal olanın 2 beygir (hp) gücünde olduğu söylenmekte. Eğer aşırı kiloluysanız 2.5 beygir almakta fayda olabilir. Tabi aletlerin taşıma kapasitelerine de dikkat etmek gerekir. Bu arada gücün artması elektrik tüketimine olumsuz yansıyabilir.

Yürüme bandının yeterince geniş olması. Eninin dar olması yürürken ya da koşarken ayağınızın köşelere denk gelmesine ve düşmenize sebebiyet verebilir. Ayrıca ayaklarınızı dolayısıyla bacaklarınızı yeterince geniş açıda açamadığınızdan rahatça yürüyemezsiniz. Benim kullandığım koşu bandının, yürüme bandı 42 cm genişliğinde. Piyasada sanırım fiyatı ucuz tutmak için 38 cm olanları bile var. Benim için 40 cm de olabilirdi ancak iyi ki 42 cm almışım diyorum. Çünkü rahat rahat kullanabiliyorum. Bu arada boyum 1.75 kilom 81. Eğer kilolu biriyseniz daha geniş bandları tercih etmenizi öneririm.

Koşu bandının tartan olması. Yani yumuşak zemin olması. Sert zeminlerin ayak ve bacaklarda çeşitli ağrılara sebebiyet vermesinden dolayı artık koşu bandlarının çoğu tartan zemin olarak üretiliyor.

Katlanabilir olması ve tekerlekli olması. Özellikle en azından 2 adet tekerliğinin olmasına dikkat edin. Çünkü ağır ve büyük bir ürün olduğundan yer değiştirmek sıkıntı yaratabilir.

kosu-bandi-incelemesi-2

Eğim ayarının manuel veya otomatik olması. Otomatik makinelerde ekrandan kolayca eğim verilebilirken, manuel makinelerde bandın altındaki ayar mandalından 30 sn lik bir işlemle kendiniz yapabiliyorsunuz. Tabi eğim özelliğini kullanmak isterseniz…

Teknik servisinin yaygın olması. Her üründe genel kuraldır. İlk önce alacağım markanın servis listesini sonra şikayetlerini incelerim. Şikayet olması beni caydırmaz ancak şikayetlere çözüm sağlayıp sağlamadığı önemlidir. Bazı markaların servis listesi bile yok. Çünkü anlaşmalı servisleri yok. Önce bizi arayın biz servis göndeririz diyorlar. Sanıyorum önce sorun olduğuna ikna olacaklar. Sonra bulunduğunuz ildeki tamircilere ulaşıp onlarla anlaşma yoluna gidecekler. Böyle olunca bazı markalarda 1 aydır servis bekliyorum gelen giden yok diye şikayet edenler var.

Servis konusunda olumlu gördüğüm  Dynamic ve Voit markalarını önerebilirim. 81 ilde servis hizmetleri var. Her iki markanın da hizmetlerini İnter Spor sağlıyor. Dynamic teknik servisleriVoit teknik servisleri

Related Posts

One thought on “Koşu Bandı tavsiyesi – İnceleme Yazısı

  1. ultima koşu bandı almadan önce 2 kere düşünün.
    gittigidiyor sitesinden ultimaspor adlı satıcısından aldığıma ultima DC 1500 koşu bandı sesi f16 motorundan daha çok ses çıkarıyordu. koşu bandını geri iade ettim iademi almak için tüketici hakem heyetine başvurmak zorunda kaldım. ultima koşu bandının motor sesini duymak isteyenler videoyu izleyebilirler. https://www.youtube.com/watch?v=II8-_EaHiI8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.