Hometech LED 400 Şarjlı Işıldak İncelemesi

hometech-led-400-sarjli-isildak-incelemesi-1

 

Öncelikle her evin mutlak ihtiyacı olan şarjlı ışıldak incelemesine hoşgeldiniz 🙂

28.05.2015 tarihinde A101 marketine gelmişti. Bunun yanında tek ledlik bir ışıldak daha vardı. Önce bana tek ampül yeter diyerek onu almıştım. Ancak eve geldiğimde şarj kablosu eksik olduğunu gördüm. Onu iade edip hometech i aldım. İyi ki bu 40 ledlik güçlü ışıldağı almışım.

40 led fazla gözükebilir ancak ayar tuşuyla istediğiniz seviyede açabilirsiniz. Batarya kapasiyesi 2800 mAh. En son ne zaman şarj ettiğinizi unutuyorsunuz. Yani o kadar çok dayanabiliyor. Hatta orta ayarda 1 gün açık kalmıştı ve hala yanıyordu. Ancak bataryası li-on batarya değil. Bu yüzden uzun ömürlü olması için kafanıza göre şarjı bitmeden şarj ediyim diyemezsiniz. Çünkü bu bataryaların ömrünü kısaltır. Kılavuzunda kullanmasanız bile şarjının 2-3 ayda bir boşaltılıp yeniden şarj edilmesi gerektiğini belirtmişler zaten. Taşımak için tutmalığı asmak için ise kancası mevcut. (Tutacağın içinden kanca çıkıyor)

Malzeme kalitesi olarak gayet iyi. Kütük gibi ağır değil, kalitesiz mal gibi de hafif değil 🙂 Her tarafı plastik, cam hiç yok.

Bu arada A101 den 24.5 TL ye satın almıştım. (A101 – 2015)

Oturduğumuz yerde sık elektrik kesiliyor. Işıldağı son ayara getirdiğimde neredeyse odayı hiç elektrik kesilmemiş gibi aydınlatıyor. Her elektrik kesintisinde iyi ki almışım şu aleti diyorum 🙂

Özellikleri toparlayalım şimdi

2800 mAh gücünde uzun ömürlü akü

Yüksek ışık sağlayan 40 SMD LED

Parlaklık ayarı

Dahili tutacak ve asmak için kancası

Şarj olma süresi 8 saat. (yanılmıyorsam kutuda böyle yazıyordu)

Çalışma süresi benim ölçümlerime göre en az 18-24 saat arası. En düşük ayarda daha uzun süre şarjı dayanabilir diye düşünüyorum.

Batarya kullanım ömrü 500 kez şarj edebilme olarak belirtilmiş.

 

hometech-led-400-sarjli-isildak-incelemesi-2

hometech-led-400-sarjli-isildak-incelemesi-3

 

 

 

 

 

Related Posts

One thought on “Hometech LED 400 Şarjlı Işıldak İncelemesi

  1. Elimde homotec ışıldak var aküsü eskidi yeni akü almak istiyorum fakat aynı ölçülerini bulamıyorum 82x60x28 ebatında yardımcı olursanız memnun olurum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.