Fissler Vitaquick Bluepoint İncelemesi

Düdüklü tencereler ev ahalisinin korkulu rüyasıdır. Patlamaya hazır bomba gibi dururlar 🙂

Bu korkular yüzünden bir çok ev hanımı düdüklü tencere kullanmamayı tercih ediyor. Ancak gelişen teknolojiyle beraber yeni tip düdüklü tencerelerde patlamaya karşı çeşitli önlemler alınmış durumda.

Alman üretimi olan Fissler markası %70 zamandan %50 enerjiden tasarruf vaad ediyor.

Fissler Vitaquick Bluepoint in 4.5 litre olanından satın aldık. İlk denemede 1.5 saatte pişmeyen nohut 8 dakikada lokum kıvamına gelmişti. 1 yıldır kullanıyoruz. Ne kadar memnun olduğumuzu uzun uzun anlatmayacağım.

Nasıl kullanılır ?

Bu modelde 2 kademe var. Birinci kademe yavaş pişirmek, ikinci kademe hızlı pişirmek için. Hangi kademeyi hangi yemeklerde kullanmak gerektiği ürünün yanında verdikleri kılavuzda yazıyor.

Kademe ayarı nasıl yapılır ?

Isı arttıkça resimde gördüğünüz kademe ilk önce 1. çizgiye gelecektir. Eğer pişirdiğiniz yemek 1. kademede pişirilmesi gerekiyorsa ocağın altını burada kısıyoruz. Eğer 2. kademeyi kullanacaksak kademe 2. çizgiye gelinceye kadar ocağın altını kısmıyoruz.

Fissler-Vitaquick-Bluepoint-1

Düdüklü tencere nasıl açılır ?

Ocağı kapattıktan sonra soğuması için bekletin. Kademeler tamamen inene kadar yani içindeki basınç tamamen boşalana kadar bekleyin. İşleri hızlandırmak için çeşmenin altında soğutabilirsiniz. Buradaki en önemli nokta kademe çubuğunun tamamen aşağı inmiş olmasıdır.

Kapak nasıl takılır ?

Bu tip tencerelerde kapak takmak kimine göre işkencedir. Aslında çok kolay. Fakat bunun yöntemini bilmeyene zor geliyor. Kapağı resimdeki şekilde denk getirip çok rahat şekilde oturtabilirsiniz.

Fissler Vitaquick Bluepoint-2

Fiyat olarak bazen kampanyalarla 300 TL ye kadar alınabiliyor 4.5 Lt olan modeli.

 

Fissler Vitaquick Bluepoint-5 Fissler Vitaquick Bluepoint-4 Fissler Vitaquick Bluepoint-3

Fissler Vitaquick Bluepoint-7 Fissler Vitaquick Bluepoint-6

 

Kalın sağlıcakla…

 

 

Related Posts

2 thoughts on “Fissler Vitaquick Bluepoint İncelemesi

  1. Fissler Vitaquick marka düdüklüde kademe 2. çizgiye gelince ocağın altını kısıyorum kıstıktan belli bir süre sonra kademe çizgisi iniyor neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

    1. Malesef bilemiyorum. Fissler müşteri hizmetlerine bir danışın derim. Telefonda yardımcı oluyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.