CLUB HOTEL SIDELYA ayrıntılı inceleme yazısı

Merhabalar

Bu yazımda Sidelya otel hakkında ayrıntılı inceleme yazısı hazırladım. Otel için araştırma yapanlara sıcağı sıcağına yazmak istedim. Konaklama tarihim haziran sonu 2018

CLUB HOTEL SIDELYA  ( MANAVGAT )

 

OTEL hakkında genel bilgi

Antalya / Manavgat ın Çolaklı mevkisinde bulunuyor. 50 dönüm arazi içerisinde tatil köyü konsepttinde.

 

 

ODALAR

2 ya da 3 katlı bloklarda odalar bulunuyor. Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi üst katlara ahşap bir merdiven yardımıyla çıkılıyor. Biraz dik şekilde yapılmış.

2 yetişkin  ve 1 çocuk için bize zemin katta 1 çift kişilik + 1 tek kişilik ve çocuk için park beşikli yatak hazırlanmıştı. Rahat rahat yatma imkanımız oldu. Aslında zemin katı çocuktan dolayı ben talep edecektim ama ben söylemeden böyle hazırlanması hoşumuza gitti.

 

DENİZ

Denize mesafesi 400 metre. Yarım saatte bazen daha erken servis mevcut. Yürüyerek 5-6 dk. sürüyor. Çoğu kez servise binmedik bile. Bu konuda sıkıntı yaşanmıyor.

Deniz epey sığ. 50 metre açılıyorsunuz dizlerinize geliyor. 100 metreden sonra boyunuzu aşmaya başlıyor. Bu alanların halatlarla belirlenmesi güzel olmuş.

Deniz sürekli dalgalı. Kimisi dalganın keyfini çıkartıyor. Kimisi ise dalgadan keyif almıyor. Ben durgun sularda yüzmeyi yeğlerim 🙂 Ama dalganında ayrı bir keyfi yok değil 🙂

Denizin temizliği iyi düzeyde. Yosun pislik felan yok.

 

PLAJ

Otelin kendine ait plajı, şezlong, minder ve güneşliği mevcut. Sayısı da yeterli. Yer kapma derdi hiç olmadı.

Plaj ince kum. Aynı şekilde denizin içinde de ayağınıza taş gelmiyor. Ancak deniz çok dalgalı olunca kısa süre yüzüp çocukla kumun keyfini çıkarttık 🙂

 

HAVUZLAR

Yetişkinler için 2 adet, çocuklar için de 2 adet havuz mevcut. Yetişkinler havuzu 140 cm. Çocuklar için olanının boyu sanırım 100 cm civarı. Çocuk havzunda  2 adet su kaydırağı mevcut. Diğer çocuk havuzu ise daha ufak çocuklar için diz mesafesinde. Havuzlar çok temiz. Yeteri kadar şezlong ve minder mevcut. Yetişkinler havuzunda su kaydırağı bulunmuyor.

 

 

YEMEKLER

Yemekler orta düzeyde. Bazı öğünler ortanın bir tık üstü çıktı diyebilirim. Hemen hemen her akşam kırmızı et mevcuttu. Balık, tavuk, hindi banko vardı. Kahvaltılar zayıf kaldı. Tatlılar hep kötüydü. Snack barlar hep aynıydı. (Pişi, krep domates salatalık çikolata. Bazen waffle hamuru)

Her gün 1 saat dondurma ikramının olması güzeldi.

Yemeklerde kuyruk durumu olmadı. Ana yemeklerde belki 30 sn beklemişliğim vardır. Ancak dondurmada biraz sıra oluyor.

 

 

 

İÇECEKLER

Hemen hemen her noktada bar mevcut. İçecekler markalı. Gazlı içecekler makineden doldurulup ikram ediliyor. Pepsi, yedigün, sprite markalı. Alkollü içeceklerden anlamam ama onlarda tanıdığım tek marka biranın fıçı tuborg olmasıydı. Diğer alkoller pek tanınmış bir marka gibi durmuyordu 🙂

Sürekli demleme çayın olmasıda Türkler için avantaj diyebilirim 🙂

Sallama çay çeşitleri de mevcut.

Oda minibarında 5 tane 0.5 litrelik su mevcuttu. Bittikçe temizlik görevlisinden aldık. Başka bir noktada şişe su bulunmuyor. İçecek makinesinde arıtma su var.

Aşağıdaki resimde otel yemek saatlerinin listesi mevcut.

İNTERNET

Wi-fi sadece lobi ve yanında bulunan havuzda çekiyor. Ancak sürekli kopma sorunu var !

TV

Odalarda tv mevcut. Kanal listesinin resmini görebilirsiniz. Ancak büyük ekran bir televizyonun havuz barın orada olmasını beklerdim. Dünya kupası maçlarını kaçırmak kötü oldu.

 

 

EĞLENCE

Eğlence zayıf düzeyde. Akşamları 1 saat bir gösteri gerçekleşiyor. Ancak amatör düzeyde.

SPOR – AKTİVİTE

Ara ara plaj voleybolu ve dart oynandığına denk geldim. Çim saha futbol ve tenis kortu mevcut ancak pek kullanılmıyor. Devamlı masa tenisi oynanıyor.

 

ÇOCUK

Çocuklar için oyun ablası mevcut. Oyun evinin yanında küçük bir oyun parkı mevcut. Yine aynı alanda çocuk havuzları mevut. Akşamları ise 1 saat kadar müzik eşliğinde çocuklara oyun oynatılıyor.

 

TEMİZLİK

Oda temizliğimiz her gün düzenli olarak yapıldı.  Otel genel olarak çok temizdi diyebilirim. Büyük olmasına rağmen her noktada sürekli temizlik var.

 

TURİST

Otel de yaklaşık %60 ı Alman, %20 si Rus %10 kadar Türk vardı. Ancak günlük sayı değişebiliyor. Son zamanlarda Türklerden ve Ruslardan epey gelenler oldu.

 

DİĞER OLANAKLAR
İçinde bir market bulunuyor. Kuaför de mevcut. Otel çevresinde de marketler mevcut. Yine çevresine küçük bir çarşı oluşturulmuş.

Manavgat merkezine akşam gezmeye çıktığımızda hayal kırıklığına uğradık. Çünkü hayat durmuş. Ayrıca merkezde gezilebilecek pek bir alan yok. Sanıyorum otel dışında vakit geçirmek isteyenler turistik geziler yapmalı.

 

PERSONEL

Personeller güler yüzlü ve saygılılar. Gördükleri yerde selamlaşıyorlar. Mesela restoranda  yoğun işlerine rağmen çocuğumuz için hemen mama sandalyesi ayarlamaya çalıştılar. Bunlar insanı memnun ediyor. Otel hakkında yorumların bazılarında Türklere ilgi göstermediklerini yazmışlar. Ancak ben öyle bir durumu rastlamadım. Belki eleştiri sebebiyle kendilerini düzelttiler bilmiyorum ama mesela turistlere self servis olmasına rağmen içecek alır mısınız diye sorduklarında arada bize de soruyorlardı.

Hatta gece 3 te yola çıkacağımı ve bir sorun olup olmadığını sordum. (Çünkü gördüğüm kadarıyla ellerinde listeyle oda kontrolü yapıyorlar. Gece kontrolü yapacak görevliler olmuyor.) Anahtarı recepsiyona bırakıp gidebileceğim söylendi. Gece hazırlanıp anahtarı bıraktım. Hatta recepsiyon görevlisi beyefendi extra paketlere dahil olmasına rağmen hemen içerden iki tane paket getirdi. İçerisinde sandviç ve meyve suyu var. İkramımız olsun dedi. Mesela böyle ufak detaylar bile insanı memnun etmeye yetiyor 🙂

 

GENEL OLARAK

Genel bir değerlendirme yaparsak;

Otele kişi başı 214 lira ödedim. 2 yetişkin 5 gece toplamda 2140 lira yapıyor. Bu kadar fazla bence. Normal olan 1500 civarıdır diye düşünüyorum.

Ancak erken rezervasyon yapmadım. Gitmeden 2 gün önce rezervasyon yaptım. (Kaldığım tarih: 25-30 haziran 2018) Erken rezervasyonla muhtemelen 1300-1400 arasında bir fiyata kalınabilir diye düşünüyorum.

Son olarak

Otelden huzurlu şekilde ayrıldım. Belki yemekleri bayıla bayıla yemedim ancak sıra beklemedim masa kapmaca oynamadım. Şezlong için sabahın köründe yer kapmaya gitmedim.

Tekrar kalır mıyım ? Evet tekrar kalabilirim. Bir daha ki sefere ancak yukarıda belirttiğim belirttiğim fiyat aralığında kalabilirim 🙂

 

EKSİKLİKLER

Yemekler daha iyi olmalı.

Spor aktiviteleri daha yoğun ve canlı olmalı.

Akşam eğlenceleri daha iyi olmalı.

Çocuk parkı daha büyük olmalı.

Yetişkinler havuzunda su kaydırağı olmalı.

İnternet sorunu çözülmeli.

Yanılıyor olabilirim ancak fitness salonu yok.

Odalarda su ısıtıcı olsa güzel olurdu.

 

ARTILAR

Otel çok temiz. Havuzlar, plaj vs çok temiz. Oda temizliği düzenli olarak yapıldı.

Güler yüzlü ve yardımsever personel.

Markalı içeçekler ve sürekli demleme çay.

Her şey yeterli sayısıda ve sıra bekleme derdinin olmadı.

Otelin yeşilliği ve düzeni.

Çocukların sıkılmayacağı bir ortam var.

Özel plajı. Şezlong, minder ve güneşliğinin bulunması.

Sakin ve huzurlu bir tatil 🙂

 

 

 

 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir