Arnica Mısır Patlama Makinesi (Mısırmatik) İncelemesi

arnica-AA172Q-plus-misirmatik-incelemesi-1 arnica-AA172Q-plus-misirmatik-incelemesi-2 arnica-AA172Q-plus-misirmatik-incelemesi-3

Bu yazımda yeni nesil mısır patlatma makinelerini ele alıyorum.

Şu an en popüler olarak Arnica AA172Q Plus Mısırmatik ve Arzum AR258 Patcorn makineleri var. İkisinide satın almış birisi olarak sizler için karşılaştırmalar yapacağım.

Eski makineler hava üflemeli olarak mısırı patlatıyordu. Patlayan mısırlar kasemize uçuyordu. Bazıları ise sağa sola savruluyordu. Bu tip makinelerde savrulma derdi yok. Karıştırarak patlattığı için daha fazla mısırın patlamasını sağlayabiliyor. Mısırınız iyiyse hepsini patlatabiliyorsunuz.

İlk olarak Arzum AR258 Patcorn satın aldım.

850 watt gücüyle çalışıyor. Mısırları gayet güzel patlatıyor.

Sonra Arnica AA172Q Mısırmatik plus satın aldım.

Arnica nın 3 farkı bulunuyor. Bu farkları Arzumla karşılaştıralım;

1- Üst kısmı çıkartılabiliyor. Böylece mısır patlatma işi bittiğinde üst kısmını çıkartıp dilerseniz ters çevirip üstündeki fanusunu kase olarak kullanabiliyorsunuz. Arzum da üst kısmı çıkmıyor ancak makineyi komple ters çevirip yine kase olarak kullanabiliyorsunuz. Ya da önce kaseyi alıp, makineyi eğerek mısırları kaseye boşaltabilirsiniz. Ancak bunlar Arnica ya göre pratik olmuyor.

Ayrıca üst kısmın çıkartılabilmesinin en önemli özelliği yıkamak için büyük kolaylık olması. Mısırdan sonra teflon yüzeye yapışan mısırlar vs gayet pis bir görüntü olduğu için yıkamanın kolay olması gerekli.

Arzum da yıkarken çok dikkatli olmak gerekiyor. Daha doğrusu yıkanmıyor. Sadece nemli bezle silmek gerekiyor. Çünkü içine su kaçtığı zaman anında bozuluyor. Arnica’nın üst kısmında teflondan başka bir şey olmadığı için çeşmenin altında bile yıkayabilirsiniz.

Önce belirttiğim gibi ilk makinemiz Arzum du. Ancak henüz ilk temizlemede teflonu dikkatli şekilde yıkamak istememize rağmen galiba içine su kaçtı ve bozuldu!

2- İki kademi çalışabiliyor. Dilerseniz ikinci kademede yani karıştırıcı dönmeden çalıştırabiliyorsunuz. Yani sadece teflon ısıtıcı olarak çalışıyor. Kılavuzu göre bu fonksiyon kestane pişirmek içinmiş. Ancak kestane için pek önermiyorum. Denedik pek hoşumuza gitmedi. Tavada daha güzel oluyor. Ayrıca teflon yüzeye zarar verebilir.

Hangisini alacağınıza siz karar verin.

Soru ve cevaplarınız için sayfanın altındaki yorum bölümünü kullanınız.

Kalın sağlıcakla…

Related Posts

2 thoughts on “Arnica Mısır Patlama Makinesi (Mısırmatik) İncelemesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.